Почетна / Телевизија / Долгокосиот Адам помина во шестиот круг на „Пинк ѕвезди“

Долгокосиот Адам помина во шестиот круг на „Пинк ѕвезди“

 

Адам Лабунски се пласираше во шестиот круг на Пинковите ѕвезди

 

Македонскиот учесник во “Пинк ѕвезди” во најновото издание на шоуто повторно ги разнежни срцата на жири комисијата и си обезбеди директен пласман во следниот круг на шоуто.

 

 

Од настапот на нашиот Лабунски посебно се воодушеви фолк ѕвездата Цеца, која смета дека нашиот учесник е веќе ѕвезда, имајќи ги во предвид реакциите на жените во публиката. 

Долгокосиот Македонец ја отпеа песната на Адил – “Маскенбал”, а коментарите на жирито и заедно со целата емисија ќе може да ги погледнете следната сабота (26 март) во 21 часот на Сител телевизија.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со срдечни честитки за роденденот на Канал 5

Телевизија Канал 5 слави 25 години постоење. Вчера во скопскиот ресторан “Воденица”, тимот на телевизијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!