Почетна / Телевизија / Х Фактор / Дин: „Даниел Кајмакоски е родена ѕвезда“

Дин: „Даниел Кајмакоски е родена ѕвезда“

 

По коментарот на српската пејачка Марија Шерифовиќ за нашиот кандидат на Икс-фактор, на ангелскиот глас на Даниел Кајмакоски, не остана рамнодушен и некогашниот босански претставник на Евровизија, Дин.

 

 

Според, познатиот босански музичар Кајмакоски е роден за на сцена и најкомплетен лик од натпреварувачите.

– „Тоа е тоа, комплетен ли! Е што сакам кога некој навистина е роден за на сцена. После се, Даниел е родена ѕвезда и комплетен, искоментира музичарот Дин на Твитер.

 

Курир

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!