Почетна / Телевизија / Демант | Осман нема да дојде во Македонија!

Демант | Осман нема да дојде во Македонија!

Осман нема да дојде во Македонија. Екипата на ТВ Пакет вчера објави информација која не е вистинита. Еден од нашите новинари прочитал вест во врска со Осман на еден турски сајт, но погрешно ја протолкувал, грешката е во нас што избрзавме да ја објавиме. Турнејата на малиот актер низ државите каде што се емитува серијата била предвидена, но никаде не е споменато дека тој ќе дојде во Македонија и ќе даде интервју во Сител телевизија, како што стоеше во нашиот текст.

Им се извинуваме на сите наши посетители, на сајтовите кои што ја пренесоа веста, а воедно и на Сител телевизија за погрешната информација што ја пласиравме во врска со нив.

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ААВМУ со опомена до Сител и Канал 5 за емитувани телешопинг спотови

По добиено известување од страна на Агенцијата за храна и ветеринарство, за емитување незаконски аудиовизуелни …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!