Почетна / Забава / Дани стана амбасадор на модниот бренд ПС Фешн

Дани стана амбасадор на модниот бренд ПС Фешн

 

Токму онака како што прилега на еден голем моден бренд, ПС Фешн го одбра својот амбасадор за Македонија. Секогаш насмеаната, позитивно расположена, девојката која плени со својата енергија, поп-рок артистот Дани Димитровска стана заштитно лице на оваа позната регионална модна куќа. Посветена на дизајнот и производството на префинета женска гардероба, накит и аксесоари ПС Фешн за кратко време го освои српскиот пазар, но и останатите во регонот. Веќе неколку месеци модниот бренд чии производи ја прават секоја жена самоуверена и среќна затоа што она што го носи совршено и прилега, е присутен и во Македонија, а Дани Димитровска ја одбраа како соодветно заштитно лице.

 

– Во Дани го пронајдовме токму она што го баравме за еден наш амбасадор: моќна и успешна модерна жена, со изграден препознатлив стил, секогаш подговтвена да се соочи со предизвиците. Истовремено таа е женствена и софистицирана, па нашите модни парчиња совршено прилегаат на нејзиниот имиџ – изјавува Марија Михајлова, застапник на ПС Фешн за Македонијa.

 

 

– Да се биде амбасадор на еден ваков моден бренд за мене е голема чест и задоволство. Се пронајдов во нивните префинети модели и се чувствувам како комплетна вистинска дама презентирајќи ја оваа модна куќа – вели Дани.

Семејната приказна на ПС Фешн започнала 1995-та година во Србија, а денес освен во Македобија е присутна со повеќе од 70 продавници во  Србија, Хрватска, Малта, Босна и Херцеговина, Црна Гора.

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ара Маликиан во Скопје – концерт во „Македонска филхармонија”

На 18-ти октомври во Скопје, со почеток од 21 часот, на сцената во „Македонска филхармонија” …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!