Почетна / Забава / Евровизија / Грција на Евровизија, да преслушаме што одбраа!

Грција на Евровизија, да преслушаме што одбраа!

33/42

 ГРЦИЈА

Изведувач: Eleftheria Eleftheriou
Песна: ‘Aphrodisiac’
1 Полуфинале (22/05/2012)

 

 Ретко се случува некој да спомeне дека Грција во последните години може да се пофали со квалитетот на нивните песни. Нивниот квалитет значително опаѓа, дали е тоа поради финансиската криза па немаат никаква желба да станат домаќини или едноставно не се заинтересирани не можеме да утврдиме, но со оглед на тоа што нивниот национален избор беше одржан во трговски центар, тогаш најверојатно првата опција е порелевантна. Освен тоа што имаа лошо организиран избор, имаа и лоши песни, но сепак „Афродизијак“ на згодната Елефтерија се издвојуваше од сите, иако мора да признаам дека е веќе многупати видена песна на Евровизија, и не се сомневам во ТОП 10 резултат со еден добар сценски настап. Каломира/Елена Папаризу во 2012 издание, со песната „Афродизијак“, преслушајте!

 

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарија со песната “Tears getting sober” на Евровизија 2020

Бугарија ќе се натпреварува на 65.тото издрание на “Изборот На Песна За Евровизија” 2020 во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!