Почетна / Спорт / Група навивачи нападнаа украинска репортерка!

Група навивачи нападнаа украинска репортерка!

 

Оваа украинска репортерка дваесеттина пати се обиде да ја започне реченицата во извештајот за фудбалските натпревари, но пијаните холандски навивачи секогаш ја спречуваа во тоа. Неколку пати и го зедоа микрофонот и пееја на него, еден хендикепиран навивач и го крена фустанот, неколку деца застанаа пред камерата за да ја спречат во работата, повеќе групи ја опколија и играа околу неа, и уште што не. Фудбалската треска ја тресе Европа!

 
Ivana T. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Роналдо има дадено гол на секој од 18. стадиони на кои играл во Серија А

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо постигна хет-трик по само едно полувреме на натпреварот од Серија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!