Почетна / Спорт / Група навивачи нападнаа украинска репортерка!

Група навивачи нападнаа украинска репортерка!

 

Оваа украинска репортерка дваесеттина пати се обиде да ја започне реченицата во извештајот за фудбалските натпревари, но пијаните холандски навивачи секогаш ја спречуваа во тоа. Неколку пати и го зедоа микрофонот и пееја на него, еден хендикепиран навивач и го крена фустанот, неколку деца застанаа пред камерата за да ја спречат во работата, повеќе групи ја опколија и играа околу неа, и уште што не. Фудбалската треска ја тресе Европа!

 
Ivana T. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!