Почетна / Серии / ABC ви претставува | Apartment 23

ABC ви претставува | Apartment 23

Upfront | Apartment 23

 

Откако наивните соништа на девојката од средниот запад се искршени уште по првата недела во Њу Јорк, таа се наоѓа себеси живеејќи го најлошиот кошмар во оваа смешна, современа комедија за чуден женски пар кој е опкружен со подмолни ликови.

Џун (Дрима Вокер), се преселува во Менхетен добивајќи ја работата од нејзините сништа и совршениот компаниски апартман, и сето тоа исчезнува во само една милисекунда, благодарение на проневерата која ја прави нејзиниот извршен компаниски функционер. Длабоко во долгови и надвор на улиците, Џун бара работа и место за живеење. Се чини дека сепак и’ се насменува среќата кога ќе биде вработена во продавница за кафе и ја наоѓа Клои (Кристен Ритер), која е шармантна, весела цимерка… со морал на пират. Таа ја измамува Џун крадејќи и ги сите заштеди, но заедно со нејзиниот измамнички пријател, Џејмс Ван Дер Бик (играјќи се самиот себе), наскоро дознаваат дека тоа што Џун е наивна, не значи и дека е глупава. Џун досетливо и’ враќа со речиси еднаков потег на Клои, која е толку шокирана бидејќи е измамена што одлучува да ја прими Џун во нејзината група на пријатели. Секако, се’ е дисфункционално, бизарно и несреќно, но таков е и самиот Њу Јорк. А, со помошта на Клои и нејзините чудаци околу неа, Џун можеби ќе успее да ги научи тајните на преживувањето кои ќе и бидат потребни таму.

 


Во главните улоги: Krysten Ritter, Dreama Walker, Eric André, Michael Blaiklock, James Van Der Beek.
Сценаристи: Nahnatchka Kahn (креатор)
Продуценти: Nahnatchka Kahn, Jason Winer, Dave Hemingson, Jeff Morton
Режисер: Jason Winer

 

 

 

 

Losteech | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Американскиот ситком „Судење и грешка“ на Телма во 15 часот

Oд понеделник до петок на Телма во 15 часот ќе се емитува американскиот ситком “Trial …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!