Почетна / Телевизија / Гласањето за нашите ѕвездички е во тек – вечерва во живо

Гласањето за нашите ѕвездички е во тек – вечерва во живо

 

Вечерва – ги бодриме Мартија, Антониа и Елена

 

 

И овој петок во живо во самата завршница на натпреварот, вие одлучувате кој ќе се пласира во големото финале на втората сезона на талент шоуто “Пинкови ѕвездички”. Ексклузивно, најгледаната македонска телевизија Сител заедно со каналите на Пинк во регионот, ќе го емитува третото полуфинале во кое ќе слушаме и гледаме 14 балкански ѕвездички.

 

 

Мартија, Антониа и Елена се трите Македонки кои успеаа да се пласираат во првите 14 пинкови ѕвездички. Балканските медиуми ги сметаат за најголеми кандидати за победа, а вие, почитувани гледачи и читатели, бидете дел од магичната петочна вечер и бодрете ги нашите три девојчиња на патот до големата победа..

Очекувајте спектакл кој не се пропушта и повторно пеење на најголеми светски и балкански хитови.

 

 

Гласањето продолжува, линиите се цело време отворени, бројот за гласање е 141 – 345, така што испраќате СМС порака со текст : GLA (празно место) C и редниот број на кандидатката:

GLA C3 –  за Елена Бимбиловска

GLA C13 – за Антониа Гиговска

GLA C16 – за Мартија Станојковиќ

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Алфа телевизија прослави 16 години постоење во етер

Алфа ТВ е приватна национална телевизија, која започна да емитува програма на македонски јазик на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!