Почетна / Забава / Вурал од „Фатмаѓул“ во страствен бакнеж со маж

Вурал од „Фатмаѓул“ во страствен бакнеж со маж

Турскиот актер Бугра Ѓулсоу познат како Вурал од моментално најгледаната серија во Македонија, „Судбината на Фатмаѓул“, за потребите на една историска театарска претстава прифати да одглуми бакнеж со друг маж.

 

Турскиот актер Бугра Ѓулсоу познат како Вурал од моментално најгледаната серија во Македонија, „Судбината на Фатмаѓул“, за потребите на една историска театарска претстава прифати да одглуми бакнеж со друг маж.

 

 

Фотографијата од контроверзниот бакнеж ја пренесоа сите турски медиуми, имаше и негативни коментари, но сепак малкумина беа оние кои се посомневаа во неговата сексуална ориентација со оглед на тоа дека Бугра е во голема љубов со својата сопруга.

За негативните коментари актерот во една кратка изјава рече: „Како професионален актер моја работа е да го одглумам она што го пишува во ценариото на улогата што сам сум ја прифатил“. Во прилог е видеото.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!