Почетна / Сапуници / Видео | Сител најавува нова турска серија за летово

Видео | Сител најавува нова турска серија за летово

 

„НАСЛЕДСТВОТО НА ГОСПОЃИЦАТА“
наскоро на Сител телевизија

 

 

Tажна приказна за девојка која живее со својата полусестра и маќеа. Дејствието на почетокот е како на Пепелашка. Таткото умира, а богатото девојче се наоѓа во немилост на новата мајка и сестра кои живеат на нејзина сметка. Но, во оваа приказна, Пепелашка ја прават ментално болна. Нејзината добра вила е дадилката која ја спасува и ја носи кај „принцот“. Наместо да заврши, тука допрва почнува вистинската драма.

Омер е од богато семејство, но запаѓа во финасиска криза. Се жени за Нериман заради парите. Како и кога ќе се роди љубовта, какви ќе бидат разочарувањата, што кога ќе се дознае вистината, како да се надминат семејните одбивања и несогласувања, ќе биде ли ова приказна со среќен или со тажен крај? Останува да видиме ова лето на Сител телевизија.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!