Почетна / Забава / Видео порака од Ванеса Меј до своите македонски фанови

Видео порака од Ванеса Меј до своите македонски фанови

 

Светски познатата виолинистка Ванеса Меј испрати покана до сите нејзини фанови за концертот кој ќе го одржи во Скопје на 15ти мај 2017 во Вип Арена “Борис Трајковски”.

 

 

“Сите оние што сакаат да присуствуваат на концертот на атрактивната и популарна виолинистка, а сеуште немаат билет нека побрзаат. Многу е веројатно дека целиот преостанат капацитет ќе биде распродаден за неколку денови”, се вели во соопштението на Прагма Продукција, организаторите на концертот.

Концертот на оваа мега популарна ѕвезда е поддржан од Министерството за култура на Република Македонија и Македонската Филхармонија.

Билетите за концертот, кои се во ограничен број, може да се набават преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија, Пола Југотон и Цвеќара “Розе” – Веро 2.

 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тони Зен: Aуто-туне користат и тие што знаат и тие што не знаат

Под влијание на американскиот хип-хоп, кон крајот на 90-тите години Тони (со уметничко име Тони …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!