Почетна / Телевизија / Видео | Нови правила за множење и собирање во „Круг на знаење“

Видео | Нови правила за множење и собирање во „Круг на знаење“

 

Грешка во квизот “Круг на знаење”

 

Македонскиот квиз “Круг на знаење” како да воспоставува нови математички правила кои се однесуваат на операциите: собирање и множење. Прашањето кое беше поставено до натпреварувач во квизот беше : Колку е 24 + 4 : 4 ?

 

 

И покрај тоа што натпреварувачот даде точен одговор, водителката не му го призна. На училиште не учат прво да множиме и делиме, па потоа да собираме, ама истото изгледа не го научиле оние кои ги креираат прашањата во квизот на Алфа. Во продолжение погледнете го видеото :

 

24 + 4 : 4 = 7

КРУГ НА НЕЗНАЕЊЕ ->>> 24 + 4 : 4 = 7

Posted by Gledy Network on петок, 13 ноември 2015

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Алфа телевизија прослави 16 години постоење во етер

Алфа ТВ е приватна национална телевизија, која започна да емитува програма на македонски јазик на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!