Почетна / Телевизија / Видео | Емотивна изведба на “Јано мори” во шоуто “Пинк ѕвезди”

Видео | Емотивна изведба на “Јано мори” во шоуто “Пинк ѕвезди”

 

Започнува нов елиминационен круг во “Пинк ѕвезди”

 

Од оваа седмица, започнува новиот круг на српското музичко шоу “Пинк ѕвезди”, кое кај нас се емитува на Алфа телевизија. Веќе од вторник во новите изданија на шоуто, ќе забележите сосема поинаква сценографија и концепт.

 

 

Една од натпреварувачките ќе биде Белграѓанката Јелена Грбовиќ која нема да го остави рамнодушно ниту жирито, ниту водителот, а ниту пак гледачите со изведувањето на македонската песна “Јано мори”. На крајот на песната, натпреварувачката нема да може да издржи и да ги сопре солзите. Песната била посветена на нејзината почината баба.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!