Почетна / Сапуници / „Величествениот“ доби свои кукли

„Величествениот“ доби свои кукли

 

Серијата „Величествениот“ направи нешто што на ниту една серија долго време не и појде од рака. Апсолутно ги излудe своите фанови па сите се прашуваат како ќе заврши приказната за најголемиот султан.

Покрај тоа што сите жени одеднаш добија желба да станат црвенокоси и на истите очите им истекоа гледајќи го Бали-бег, гледачите ги интересира буквално се што е поврзано со ликовите од серијата, па некој се сети да изработи куклички со инспирација од познатите ликови. Искрено не знаеме од каде можат да се набават, но знаеме дека сакаме да ги имаме на своите рафтови.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската актерка Бедија Беговска – дел од „Балканска приказна“

Македонската актерка Бедија Беговска, доајен на Турскиот театар во Скопје, ја гледаме како дел од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!