Почетна / Сапуници / Бурни времиња | И Каролин е трудна од Али!

Бурни времиња | И Каролин е трудна од Али!

Бурата во турската хит серија „Бурни времиња“ никако не престанува да ги уништува животите на главните ликови од приказната. Откако Али насилно спиеше со неговата поранешна сопруга Џемиле, таа забремени и мина низ трнлив пат пред да им признае на сите дека носи уште едно дете од Али.

Но неговиот срам не застана тука. Во најновата епизода што се емитуваше на Сител телевизија, Каролин откри дека и таа е трудна од Али. Што ли следува, дали во новата сезона сите ќе живеат заедно како едно „среќно“ семејство?

 

 

 

 

Ivana T. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Се запознале и вљубиле на снимањата на „Истанбулската“

Семејната турска драма “Истанбулската невеста” очигледно е една од најзборуваните телевизиски програми оваа сезона, која …

error: Содржината е заштитена!