Почетна / Живот / Аеродромци добија „Парк на езерцата“

Аеродромци добија „Парк на езерцата“

 

Општина Аеродром денес во употреба го пушти „Паркот на езерцата“ кој се наоѓа покрај кејот на реката Вардар, во близина на МЗТ салата. На отворањето, покрај градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, присуствуваше и претседателот на државата, Ѓорге Иванов. Коневски во своето обраќање рече дека ова е еден од најубавите паркови во Македонија. Сите граѓани на Скопје, без разлика во кој дел од градот живеат, се повикани да уживаат во благодетите на паркот, кој се простира на 11 илјади метри квадратни. Во него има четири езерца и вкупно 1800 метри водена површина.

 

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Објавена книгата „Кој е главен денес“ од Наташа Конц Лоренцути

Во издание на „Бата прес“ излезе од печат книгата за деца и млади „Кој e …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!