Почетна / Сапуници / Ѕвездата на „Азра“ и „Фазилет“ во нова играна серија на Сител

Ѕвездата на „Азра“ и „Фазилет“ во нова играна серија на Сител

Секој сака да сака, и војник и морнар, и сиромав и богат. Тоа не се само зборови од песна, тоа е реалност на нашиот живот. Кога љубовта ќе го обземе духот, тоа чувство ќе создаде друга лудост и наместо да го обожува освоеното, таа ќе мора да ја предаде љубовта.

Љубов и предавство. Спас и очај. Среќа и тага. Болка која само вљубениот ќе може да ја разбере. Болка која само тој ќе може да ја издржи. Токму тој.

Наскоро на Сител се враќа Вашиот посакуван Синан од “Ќерките на Фазилет”, вашиот недостижен Џенк од хит серијата “Азра”.

Оваа есен, бидете со Сител затоа што копнежот да се биде до саканата ќе стане посилен од мигот кој ќе го распарчи неговото срце. Оваа есен – “Предавство”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Мави од „Одмазда“ е избрана за актерка со најдобар стил

Бурџу Киратли е 32 годишна турска актерка, која премиерно македонската публика ја запознава со улогата …

error: Содржината е заштитена!