Почетна / Телевизија / „Златна Бубамара на популарноста“ во недела на Канал 5

„Златна Бубамара на популарноста“ во недела на Канал 5

Гледајте го 25-тото јубилејно издание на Златна бубамара на популарноста – ексклузивно на Канал 5 телевизија! Настанот што го чекаме две години ви порачува „Наместо да кивнеме – време е да живнеме“! Во недела, на 22 мај од 19.45 часот го следиме спектакуларното доделување на 20 награди во повеќе категории, но гледаме и моменти на радост, трогнатост, гордост и слушаме многу многу хумор.

Овогодишното издание беше посебно, не само поради сребрениот јубилеj на манифестацијата, туку и поради моментот на враќање кон нормалната комуникација.

Низ манифестацијата и овој пат ќе нè води Сашко Коцев, актерот чии скечеви се прераскажуваат со денови по секоја манифестација и кој коментираше сè – од вакцините до политичките прилики.

Младите комичари Атанас Атанасовски и Тино Костадиновски, чија популарност на сцената на нивниот матичен театар „Комедија“ ги профилираше како нови снаги на домашниот хумор, беа придружни сили за смеење и добро расположение.

Музика и хумор во “Златна Бубамара на попларноста” во недела на Канал 5.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телма стана членка на глобалната асоцијација на приватни радиодифузери

Денеска во Луксембург заврши 30-то Генерално Собрание на ENEX (European News Exchange), водечката светска асоцијација …

error: Содржината е заштитена!