Почетна / Филм / Жерард Батлер и Морган Фриман во неделниот трилер на МРТ 1

Жерард Батлер и Морган Фриман во неделниот трилер на МРТ 1

Посрамениот припадник на специјалните единици го ризикува својот живот за да го спаси претседателот на САД.

Во овој напнат акциски трилер поради последиците од трагичната несреќа во која учествувале првата дама и самиот претседател на САД, Мајк Бенинг, поранешен припадник на специјалните единици, мора да го отстапи местото од претседателски телохранител.

Меѓутоа, во моментот кога терористи ја преземаат Белата куќа, Бенинг се наоѓа заробен во нејзините ѕидови. Зградата е прегазена, а претседателот Бенџамин Ашер (Арон Екхарт) и неговиот персонал се земени како заложници. За среќа на Ашер, на сцената е поранешниот претседателски службеник за безбедност Мајк Бенинг (Џерард Батлер). Со истекот на времето, Бенинг треба да го лоцира синот на Ашер пред екстремистите и да го спаси претседателот пред неговите киднапери да го ослободат својот конечен план.

Тој нема друг избор освен да се бори против моќно вооружениот непријател за да го спаси претедателот и да спречи избувнување на општа воена состојба.

Џерард Батлер, Арон Екхарт, Морган Фримен и Анџела Басет во недела, 3 март на МРТ 1 во 21 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Саботна вечер на Телма со бразилската комедија „Сакани”

сабота, 13 април 2024, Телма ТВ, 19.15 часот – Сакани Ајрин е мажена за Клаус. …

error: Содржината е заштитена!