Почетна / Забава / Откачена изведба на хитот на Агилера „Your Body“

Откачена изведба на хитот на Агилера „Your Body“

 

Пејачката Кристина Агилера неодамна гостуваше во емисијата „Late Night with Jimmy Fallon“ и во таа прилика го изведе својот хит сингл Your Body во сосема различен аранжман.

 

 

Имено, домаќинот на шоуто и неговите соработници и членови на бендот The Roots со Кристина снимија нова верзија на Your Body, а наместо интрументи беа искористени iPhone и канцелариски материјал.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!