Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Викенд седенка со вино и фолк рефрени во „Мерак меана“ на Сител

Викенд седенка со вино и фолк рефрени во „Мерак меана“ на Сител

Со најпознатите фолк рефрени во “Мерак меана” од сега ќе уживаме секоја сабота и недела од 17 часот на Сител. Седенка ќе се збира за бескрајна рапсодија на боемите.

Седенка во која мераклиите мерак песни од срце ќе испеат, песни што душа ќе разгалат, песни што се паметат и мерак дружби што се прераскажуваат.

Нови музички емисии во кои ќе се чујат најубавите песни од Македонија и Балканот, а тие песни ќе ги пејат нашите најголеми естрадни ѕвезди од фолк сцената. Викенд релаксација со македонски фолк ноти на Сител.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кристина Арнаудова на Телма со ТВ проект од хуманитарен карактер

Заедно можеме да направиме големи нешта, само ако сакаме. Tоа го докажа и Кристина Арнаудова …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!