Почетна / Телевизија / Видео | Зоран Маџиров на „Italia’s got talent“

Видео | Зоран Маџиров на „Italia’s got talent“

 

Музичарот Зоран Маџиров од Струмица кој сите го знаеме по своите маестрални изведби на класични дела на шишиња, се појави на реалното музичко шоу „Italia’s got talent“ и ги воодушеви сите. Маџиров помина со три „ДА“ од жирито. 

 


 

Во прилог е неговата изведба:


 

 

Мите Иванов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!