Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Видео | ТВ 24 и Огнен со видео совети за превенција од болести

Видео | ТВ 24 и Огнен со видео совети за превенција од болести

Телевизија 24 со видео-совети како водич за превенција од заразни болести, вклучително и од коронавирусот, според препораките на Светската здравствена организација и Министерството за здравство, со толкување и на знаковен јазик.

Како правилно треба да се мијат рацете? Како треба да се однесувате при возење во јавен превоз и како се користат маските, ни објаснува водителот на ТВ 24, Огнен Јанески, во следното видео :

КАКО ДА СЕ ЗАШТИТИМЕ ОД ВИРУСИ?

Телевизија 24 со видео-совети како водич за превенција од заразни болести, вклучително и од коронавирусот, според препораките на Светската здравствена организација и Министерството за здравство, со толкување и на знаковен јазик.

Gepostet von Телевизија 24 am Donnerstag, 27. Februar 2020

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мишко си заминува од ТВ 24 : Почнаа да дуваат чудни ветришта

Мишко Иванов, долгогодишен новинар во ТВ24 и автор на “Патот до успехот” ја информираше јавноста …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!