Почетна / Филм / Видео | МТВ најавува празнична филмска понуда за уживање

Видео | МТВ најавува празнична филмска понуда за уживање

Вистинска филмска треска ги очекува фановите на седмата уметност. Поминете ги празниците со најинтересните филмски наслови од повеќе филмски жанрови. Премиери и потсетување на најдоброто.

Суперхеројскиот филм за принцезата на амазонките – “Wonder woman”, ексклузивно на Прва. За љубителите на трилерите, тука се “The crash”, “Unforgettable” и “Destroyer“,

…а за оние најмалите, доаѓаат “Лего Бетмен” и “Лего Нинчаго”.

“Puppy swap” ќе донесе разонода за целото семејство, а авантурата ќе продолжи со епскиот спектакл “King Arthur: Legend of the Sword” и авантурата за “Kong: Skull Island“.

“Geostorm” и “Poseydon” ќе посведочат за големи универзумски катастрофи…

а ќе се насмеете и до солзи со калифорниските полицајци во “Chips” и сопружниците во “The house”.

Македонските и српски “Сенки” ќе ве уверат во квалитетните балкански продукции. Затоа бидете со МТВ и доживејте ја празничната магија со филмските уживања.

Новата година МТВ1 ќе ја стартува со ексклузивен филмски пакет кој ќе ги задоволи и најприбирливите гледачи.

🎄Новата година МТВ1 ќе ја стартува со ексклузивен филмски пакет кој ќе ги задоволи и најприбирливите гледачи.🎁🎁🎁🎁🎁Одбиравме прецизно и донесовме свежи наслови за убав и топол почеток на новата 2020-та година!Ваша Македонска телевизија.

Gepostet von МРТ1 Промо am Mittwoch, 25. Dezember 2019

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„The Majestic“, „Tag“ и „Blood diamond“ овој викенд на МРТ 1

Четврток, 22 јули на МРТ 1 по централниот дневник ќе се емитува „Мажестик“, режиран од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!