Почетна / Серии / Видео | Предпразнична најава на Алфа за рускиот ситком „Фитнес“

Видео | Предпразнична најава на Алфа за рускиот ситком „Фитнес“

Наскоро на телевизија Алфа започнува нова руска хумористична серија. По “Кујна”, “Гранд” и “Иванови”, ова е четвртиот руски ситком кој ќе се емитува на македонските телевизии.

Што се случува кога една девојка со поприлично вишок на килограми, ја губи самодовербата? Нејзиното момче ја остава на свадбата, а таа е решена по секоја цена да му докаже нему, но и на себе дека може да ослабе. Затоа решава да вежба, но за тоа треба пари. А нашата Асија ги нема. Па, затоа на памет ѝ паѓа една одлична идеја – да се вработи како фитнес инструктор и така да вежба бесплатно.

Згодите и незгодите во фитнес центарот, следете ги наскоро на ТВ Алфа. Оставете ги слатките и фатете се за теговите!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Руските „Татковци“ во потера по терористи во нова викенд серија на Сител

Дванаесет средношколски одбојкарки се киднапирани додека се враќаат во Москва по натпреварот на Кипар каде …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!