Почетна / Сапуници / Видео | „Дива“ ја изненади публиката кога ја запea песната на Бреговиќ

Видео | „Дива“ ја изненади публиката кога ја запea песната на Бреговиќ

Популарната турска актерка Ебру Шахин ги освојува гледачите со улогата на Рејхан во вечерната хит новела на Сител телевизија. “Дива” е серија за љубовта и одмазда, серијата за долгочуваните тајни зад камените ѕидини на Анадолија.

Но, актерката не само што освојува со нејзината елеганција и убавина, туку и со нејзиниот глас. Па така во шоу на турската државна телевизија, таа се фати за микрофонот и отпеа неколку песни на турски и англиски јазик.

Особено внимание привлече со интерпретацијата на ромската химна “Едерлези”, која доби и српска верзија “Ѓурѓевдан”.

Во продолжение, уживајте во гласот на Дива :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Гавран“ од редот на најдобрите трилер серии – ова лето на Сител

Порасна во студ, во сиромаштија, во осаменост и болка. По многу години, тој е подготвен …

error: Содржината е заштитена!