Почетна / Сапуници / Видео | Човек за сè – слушнете го вљубениот ерген како пее

Видео | Човек за сè – слушнете го вљубениот ерген како пее

 

Nayino” во изведба на ергенот со неодолива насмевка

 

 

Бариш Ардуч, најпосакуваниот ерген во моментов, освен тоа што секојдневно ги освојува воздишките на милиони гледачки во Македонија и Турција преку улогата на Омер, поседува и многу други таленти. Спортот и здравиот начин на живот се неговиот рецепт за спортски обликувано тело, а покрај спортот и глумата, тој умешно знае и да запее.

 

 

Па така, во една турска емисија, згодниот Омер, понесен од звукот на хармониката и емоцијата на мелодијата, го зема микрофонот и запеа. Присутните во студиото уживаа слушајќи го, за на крајот да добие громогласен аплауз :

 

 

Можеби нема да разбереме што пее, но затоа ќе уживаме додека го гледаме и во оваа улога.

Најпопуларниот телевизиски лик, во моментов, се појавува и во многу турски рекламни спотови. Негова најпозната реклама е за обувките Derimod, а во 2016 година се сликаше и снимаше за магазинот GQ.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Миран од „Дива“ се враќа во нова урнебесна комедија на Канал 5

“Луда Куќа”, нова семејна комедија на Канал 5 телевизија. Додека ги следите последните епизоди од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!