Почетна / Телевизија / Откриваме кои серии ќе ги гледате на Телма во 2016 година

Откриваме кои серии ќе ги гледате на Телма во 2016 година

 

Кои серии ќе ги емитува Телма оваа година

 

Изминатава година на Телма телевизија имавме прилика да гледаме многу нови серии од светски продукции. Дел од нив беа американски, дел британски, а имавме и такви од европска продукција како италијанска, шпанска, романска, данска, шведска, француска и руска. Ги гледавме Friends, Arrow, Hell on wheels, Person of interest, The following, Copper, Mr Selfridge, Sherlock, Cedar Cove, Jo, As time goes by, Black adder, CSI, Crossing lines, Unit one, Underbelly, A carta de Evita, Rosella, Aniela, Borgen, Cracked, Palermo, Brothers Karamazov.

Во продолжение ексклузивно ви ги соопштуваме насловите на сериите кои ќе ги гледате во 2016 година на оваа фреквенција :

 

Британската музичка драма DANCING ON THE EDGE

Слика

Американската вестерн серија HELL ON WHEELS – 4 сезона

Слика

Научно-фантастичната сатира BLACK MIRROR

Слика

Историската авантура THE MUSKETEERS

Слика

Акционата трилер хит серија ORPHAN BLACK

Слика

Британската мини комедија DOLL & EM

Слика

 

Омилената фантастична мистерија ARROW – 4 сезона

Слика

Британскиот политички трилер THE HONOURABLE WOMAN

Слика

Историската крими серија PEAKY BLINDERS

Слика

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Репризи на народни приказни пополнуваат термини на Алфа

Вести, политички емисии и дебати. Во тоа се состои во главно програмата на телевизија Алфа. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!