Почетна / Серии / „The Big Bang Theory“ наскоро на МТВ1

„The Big Bang Theory“ наскоро на МТВ1

Мегапопуларната американска серија „The Big Bang Theory“ наскоро на МТВ

 

 

„Бубалици“ е американски ситком, креиран и продуциран од Чак Лори и Бил Прејди, кој започна со прикажување на 24. септември 2007. година. Оваа серија го прикажува животот на бубалиците Шелдон и Леонард, нивните пријатели Хауард и Раџеш и нивната згодна сосетка, Пени.

Број на сезони: 5 (засега)
Број на епизоди: 111 (засега)

 

Синопсис:
Цимерите Шелдон и Леонард се суперинтелигентни физичари, но, кога ќе се запознаат со Пени, згодна девојка која се вселува во соседниот стан, тие сфаќаат дека не знаат апсолутно ништо за животот надвор од лабораториите. Нивни пријатели се Хауард, кој смета дека е згоден исто колку што е и паметен, и Раџеш, кој не може да зборува кога е во близина на убава девојка.

Улоги: Џим Парсонс, Џони Галецки, Кејли Куоко, Сајмон Хелберг, Кунал Наџар…

 

 

 

Rebelious Angel | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Руските „Татковци“ во потера по терористи во нова викенд серија на Сител

Дванаесет средношколски одбојкарки се киднапирани додека се враќаат во Москва по натпреварот на Кипар каде …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!