Почетна / Телевизија / Нова ТВ со светски изглед при преносот на изборните резултати

Нова ТВ со светски изглед при преносот на изборните резултати

 

Фото | Визуелен идентитет на Нова

 

 

И покрај тоа што се работи за телевизија која не емитува сигнал терестријално, сепак коментарите на гледачите се дека телевизијата поседува најдобра техника и графика што резултира со одличен визуелен идентитет.

 

 

Тоа се потврди и на отворената политичка програма вчеравечер додека се анализираа и објавуваа резултатите од гласањето. 3Д графика, студио со кран, графикони, светски изглед… вака изгледаше Нова за време на изборите :

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа со соопштение : Власта на Заев шири лажни вести за Алфа ТВ

Управителот на телевизија Алфа, Јани Бојаџи со соопштение до своите гледачи, кое ви го пренесуваме …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!