Почетна / Филм / Пенелопе Круз е „Заљубена во Пабло Ескобар“ – сабота на МРТ 1

Пенелопе Круз е „Заљубена во Пабло Ескобар“ – сабота на МРТ 1

Филмот „Заљубена во Пабло“ ја раскажува исклучителна приказна за турбулентната љубовна афера меѓу најпознатата колумбиска новинарка Вирхинија Валехо (Пенелопе Круз) и најозогласнеиот наркобос на светот (Хавиер Бардем).

Сабота, 13 јули во 21 часот на првиот канал на МТВ – “Loving Pablo”, филм на Фернандо Леон де Араноа.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Саботна вечер на Телма со шпанската комедија „El inconveniente“

Севиља (Андалузија, во јужна Шпанија), 2019 година, Сара е успешна во работата со животни осигурувања. …

error: Содржината е заштитена!