Почетна / Филм / Со акцијата „Чувај ми го грбот“, Телма ја започнува филмската сезона

Со акцијата „Чувај ми го грбот“, Телма ја започнува филмската сезона

петок, 15 септември, 22.15 часот, Телма

Дариус Кинкејд е најбараниот платен убиец во светот, а врвниот телохранител Мајкл Брајс има задача да го заштити. Се разбира, ништо не оди според планот бидејќи Дариус е заколнат непријател на Бриц. Тие двајца со годинисе гледаат преку нишанот, а сега мора да се неразделни.

Кога ќе се здружат, започнува неверојатна бркотница со автомобили, бегства со брод и средба со безмилосен источноевропски диктатор.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!