Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / „Снаи и свекрви“ – само што започнаа, по два дена Алфа ги укина

„Снаи и свекрви“ – само што започнаа, по два дена Алфа ги укина

Во понеделникот на 7 февруари во 15 часот на Алфа телевизија изненадно започна турско кулинарско шоу, надсинхронизирано на македонски јазик. Во “Снаи и свекрви”, невестите подготвуваа храна во студиото, а нивните свекрви ги гледаа на екранот и судеа како готват.

Кога ќе истече времето, свекрвите дегустираа без да знаат кои јадења припаѓаат на нивните снаи и притоа ги оценуваа. Но, и оваа дегустација и оценување кратко траеja. По само два дена емитување, повторно изненадно, емисијата исчезна од програмата на Алфа.

Снаи и Свекрви – Алфа ТВ from Delux on Vimeo.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!