Почетна / Серии / Сите серии репризно пак на Телма – ситком е следен во редот

Сите серии репризно пак на Телма – ситком е следен во редот

Уште незавршена ТВ сезона, а Телма ја пополни програмата со репризи на веќе емитувани серии. Покрај “Рубироса” и “Наркос” во репризите свое место доби и американскиот ситком “Splitting up together”, снимен во 2018 и 2019 година во 26 епизоди.


Серијата раскажува што се случува кога бракот на една двојка ненадејно ќе се разгори со нивниот развод. Двојката има три деца кои живеат во куќата со едниот родител на наизменични недели, додека другиот родител живее како самец во гаражата во задниот дел од куќата.  Секоја недела родителите учат малку повеќе за тоа што им недостасува во родителските и „романтичните“ делови од нивниот живот, а со тоа стануваат подобри родители и подобри романтични партнери.

Честопати, увидот што го добиваат им овозможува да видат зошто нивниот брачен другар се чувствувал несреќен во бракот, што им помага да се подобрат како личност, а така подобрени стануваат попривлечни за поранешниот сопружник, па нивната целосна разделба изгледа сè помалку веројатна.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

error: Содржината е заштитена!