Почетна / МК Сцена / Ris Flower со нов сингл „Zoe“, комбинација на рок и популарна мелодија

Ris Flower со нов сингл „Zoe“, комбинација на рок и популарна мелодија

Нашиот интернационален музички проект RIS FLOWER, после фантастичниот сингл “Flying to Berlin” од денес во светскиот етер е присутен со нов сингл, насловен: “ZOE”.

Компонирав песна која ќе има свежина и ќе биде комбинација на привлечна популарна мелодија и класичен рок ритам. По „Flying To Berlin”, песната „ZOE” е надополнување на приказната и е најава за следните синглови кои ќе следат во текот на оваа година”

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дино Имери свиреше на историско пијано од марката „Плејел“

На 19 ноември, македонскиот пијанист Дино Имери одржа фантастичен солистички концерт во Загреб, Хрватска, во …

error: Содржината е заштитена!