Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Седи дома и секој понеделник гледај театар на МРТ 1 пред полноќ

Седи дома и секој понеделник гледај театар на МРТ 1 пред полноќ

Седи дома и гледај театарски претстави од комфорот на твојот дом. Македонската телевизија почнува со емитување на најдобрите театарски претстави од Драмскиот Театар, Македонскиот Народен Театар и Театар Комедија.

Секој понеделник во 23.30 часот следуваат најинтересните театарски претстави за возрасни, додека пак недела на пладне остаува време за театар за оние најмалите.

Седи дома и гледај театарски претстави од комфорот на твојот дом. Македонската телевизија почнува со емитување на најдобрите театарски претстави од Драмскиот Театар, Македонскиот Народен Театар и Театар Комедија.Да се заштитиме себеси и сите околу нас, останете дома, а ние ќе го донесеме театарот во вашиот дом.Секој понеделник во 23:40 часот на МТВ1.

Gepostet von МРТ1 Промо am Freitag, 10. April 2020

 

Да се заштитиме себеси и сите околу нас, останете дома, а ние ќе го донесеме театарот во вашиот дом.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Магазинот од зад сцената „Бекстејџ“ со трансфер на Телма телевизија

Сакате да ги дознаете сите детали за животот на јавните личности, но и да ви …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!