Почетна / Филм / Саботна ноќ на Телма со политичкиот трилер „Affairs of state“

Саботна ноќ на Телма со политичкиот трилер „Affairs of state“

📅 сабота, 12 ноември
⏰ 22:15 – Државни интриги

Во неговата потрага по моќ, помошникот државен обвинител, Мајкл Лосон, ќе направи се да добие место во кампањата на сенаторот за Белата Куќа, вклучувајќи уцени, секс со сопругата на сенаторот, создавајќи спрала на корупција. Но, кога ќе се сплетка со примамливата ќерка на сенаторот, Лосон дознава дека неговата опасна игра може да има фатален исход. Останува да се бори не само за кариерата, туку и за својот живот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Француската драма ја стартува новата филмска сезона на МРТ

Легендарниот сценарист и режисер Коста Гаврас ни го прикажува Капитал, возбудлива и напната драма сместена …

error: Содржината е заштитена!