Почетна / Филм / Роберт Патисон во крими романсата „Бел Ами“ во сабота на МРТ 1

Роберт Патисон во крими романсата „Бел Ами“ во сабота на МРТ 1

Користејќи ја својата убавина и шарм, Жорж успева да се качи до парискиот општествен врв. Жорж Дуроа е млад, амбициозен и убав… Ова е приказна за него, за неговиот успех во општествениот врв на Париз.

Но како го постигнал сето тоа? Каков е патот на страста, манипулациите и интригите ќе ви раскаже врвната актерска екипа на овој филм. Филмот е создаден според истоимениот роман на францускиот писател Ги де Мопасан.

Роберт Патисон, Ума Труман, Кристин Скот Томас, Кристина Ричи во крими романсата во сабота, 20 јануари на МРТ 1 во 23.25 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!