Почетна / Забава / Авалон најавува голем open air концерт на Bjelo Dugme во Охрид!

Авалон најавува голем open air концерт на Bjelo Dugme во Охрид!

 

После историскиот и распродаден коцерт на BIJELO DUGME во Скопје пред повеќе од 10.000 посетители, Горан Бреговиќ, Младен Војичиќ- Тифа и Ален Исламовиќ, повторно се враќаат во Македонија, овој пат на голем open air концерт во Охрид, на 04-ти август (петок) на стадионот „Билјанини извори“.

 

 

Ова е прв open air концерт на најголемиот и најуспешен балкански музички бенд и бренд на сите времиња, после навистина долго време.

Влезнците се веќе во продажба, по следниве цени и категории:

ПАРТЕР 600 денари
ФАН ПИТ 900 денари
ВИП 1500 денари

Концертот ќе биде продукциски на ниво на светските концерти, по сите светски стандарди, ќе трае повеќе од 2ипол часа, а ќе започне во 22:30 часот.

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ден по концертот на Deep Purple, следува концерт на Масимо Савиќ

Со голема надеж дека лошите денови се зад нас, задоволство на Авалон е да го …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!