Почетна / Серии / Репризите на Телма на „најјако“ – следна „Pretty little liars: The Perfectionists“

Репризите на Телма на „најјако“ – следна „Pretty little liars: The Perfectionists“

“Слатки мали лажливки – Перфекционистки” е американска трилер драма создадена од А. Марлин Кинг. Тоа е продолжение на популарната серија “Preety little liars” и се базира на романот од Сара Шепард.

На 27.09.2019 година, Фриформ ја откажа серијата по една сезона.

Сè за Beacon Heights изгледа навидум совршено – од врвен колеџ до премногу амбициозни жители – но ништо во Beacon Heights не е како што изгледа. Тајните и лагите започнуваат да се откриваат по едно самоубиство, а потребата за алиби е главното оружје на Перфекционистките да ја прикријат интересната мистерија.

Од понеделник до петок на Телма на местото на репризираната “Рубироса”, во 20.20 часот ќе се репризира “Слатки мали лажливи перфекционистки”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Документарната серија „Предатори од Карпатите“ на МРТ 1

Во документарната серија „Предатори од Карпатите“ ќе навлеземе длабоко во суровиот европски пејсаж кадешто човекот …

error: Содржината е заштитена!