Почетна / Серии / Прајмтајм серии | Термини на емитување и броеви на епизоди

Прајмтајм серии | Термини на емитување и броеви на епизоди

 Термини на емитување и броеви на епизоди за до недела 24 ноември

 

ПРИЈАТЕЛИ – 1. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
21:50 ( премиера ), 13:25 ( реприза )
Продукција : Warner Bros – NBC, САД, 1994-2004
Број на епизоди : 5 / 24

НА ПАТ КОН ДНОТО – 4. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
22:15 ( премиера )
+ сабота и недела по полноќ ( репризи )
Продукција : Sony pictures – AMC, САД, 2008-2013
Број на епизоди : 2 / 13


ГОУСТ РОКЕРС – 4. сезона
Термини на емитување : сабота – недела
10:50 ( премиера )
Продукција : Studio 100, Белгија, 2014 – 2017
Број на епизоди : 42 / 52

ЧИКАГО ФД – 2. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
23:30 ( премиера )
Продукција : Wolf films, Universal – NBC, САД, 2012 –
Број на епизоди : 11 / 24

 

ЧУВАРИ НА ПЛАЖАТА – 4. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
17:35 ( премиера ), 04:45 ( реприза )
+ сабота од 13.15 ( репризи )
Продукција : Tower 12, Person television, САД, 1989 – 2001
Број на епизоди : 12 / 22

АЛАРМ ЗА КОБРА 11 – 21. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
20:35 ( премиера ), 04:00 ( реприза )
Продукција : RTL, Германија, 1996 –
Број на епизоди : 11 / 16

ВОДОЛИЈА – 2. сезона
Термини на емитување : понеделник – четврток
22:15 ( премиера )
Продукција : King baby, Tomorrow – NBC, САД, 2015 – 2016
Број на епизоди : 9 / 13

СТУДЕНТСКИ СОВЕТНИЦИ
Термини на емитување : недела
20:55 ( премиера )
Продукција : Brownstone, 301 – Hulu, САД, 2015
Број на епизоди : 6 / 7

 

АЈ НЕ ЗАМАРАЈ
Термини на емитување : вторник – среда
19:00 ( премиера )
Продукција : Adrenalin, Србија, 2016
Број на епизоди : 12 / 46

 

ДОКТОР МАРТИН – 7. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
14:30 ( премиера ), 09:00 ( реприза )
сабота и недела од 06.00 ( репризи )
Продукција : ITV, Велика Британија, 2004-2019
Број на епизоди : 5 / 8

ЧУДЕСНИ ГОДИНИ – 3. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
19:30 ( премиера ), 12:05 ( реприза )
Продукција : The black Marlens com. – ABC, САД, 1988-1993
Број на епизоди : 22 / 23

КРИМИНАЛЦИ ВО КОСТУМИ – 2. сезона
Термини на емитување : вторник – петок
20:00 ( премиера ), 12:30 ( реприза )
Продукција : Jeff Eastin & Warrior – Usa Network, САД, 2011-2019
Број на епизоди : 11 / 16

ПОРТОКАЛОВАТА Е НОВА ЦРНА – 4. сезона
Термини на емитување : понеделник – четврток
21:00 ( премиера ), 13:30 ( реприза )
Продукција : Lionsgate TV, Tittle Pr. – Netflix, САД, 2013-2019
Број на епизоди : 6 / 13

ЛУЃЕТО ОД МЕНХЕТЕН – 4. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
00:00 ( премиера ), 11.00 ( реприза )
Продукција : Warner bros – AMC, САД, 2007-2015
Број на епизоди : 11 / 13

КРИМИНАЛНA ПРИКАЗНA – 1. сезона
Термини на емитување : сабота – недела
17.30 ( премиера ), 11:00 ( реприза )
Продукција : Michael mann pr. – NBC, САД, 1986-1988
Број на епизоди : 20 / 21

СЛУГА НА НАРОДОТ – 1. сезона
Термини на емитување : сабота – недела
сабота во 19:35 и недела во 20:00 ( премиера ),
15:50 ( реприза )
Продукција : Kvartal 95 – 1+1, Украина, 2015-2018
Број на епизоди : 20 / 24​

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По „Пријатели“, секоја вечер следува „Џек Ајриш“ на МТВ 1

Низа приказни со напнати заплети, харизматичен главен лик и шармантни споредни ликови ќе ве дружат …

error: Содржината е заштитена!