Почетна / Сапуници / Потресната приказна за отфрлените „Ангели“ започнува на Сител

Потресната приказна за отфрлените „Ангели“ започнува на Сител

Најтежок товар е товарот кој натежнува врз животите на отфрлените деца.

Приказна за петте девојки од интернатот. Пет пријателки, чие пријателство ќе прерасне во сестринство. Девојки кои заедно ќе застанат пред секоја неволја и пред секој проблем. Девојки кои заедно ќе мечтаат за трошка родителска љубов. Девојки на кои судбината им ја украла насмевката, но сплотеноста и добрината ќе им ја вратат истата.

Серија за ранетите цвеќиња кои ќе закрепнат и скршените крилја кои до нив ќе полетаат. Помогнати од малкутте добри луѓе околу нив со ангелски чистите срце во себе, тие ќе ги надминат сите неправди и сите болни мигови, и ќе успеат на животот кој ги казни да му вратат со радост.

“Ангели”, нова вечерна драма на Сител телевизија во сезоната 2020/2021.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Мојот живот” на Сител, пролетна драма за една пожртвувана мајка

Има ли поголемо богатство за една мајка од среќата и здравјето на нејзиното дете? Постои …

error: Содржината е заштитена!