Почетна / Сапуници / Победа на добрината или пораз за Неслихан во финалето на Сител

Победа на добрината или пораз за Неслихан во финалето на Сител

Многу драматични моменти следуваат за последен пат во големото финале на мега хитот “Добрина”.

Крај за љубовниот триаголник меѓу Неслихан, Мурат и Дамла следува оваа седмица во последните продолженија на серијата на Сител во 21.25 часот.

Во големиот последен пресврт, Неслихан решава да не биде повеќе пион во играта на Мурат и Дамла со цел да го врати изгубеното семејно богатство и углед. Иако Дамла мисли дека братучедот на Корај, Сарп, и ја расипа играта, ќе сфати дека не може лесно да го сокрие фактот дека таа е убиецот на Корај.

Дали Неслихан ќе ја најде среќата на крајот од авантурата во која се најде поради големата измама на сопругот, ќе дознаеме во последната епизода.  Дали таа на крајот ќе ја постигне целта и конечно ќе се ослободи од Мурат и Дамла, гледаме во финалните продолженија на “Добрина” на Сител.

Не пропуштајте. Добрината носи ново неверство. Затоа бидете со Сител.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Запрепастувачката драма „Осомничен“ – сабота и недела на Сител

Илјас и Мелике живеат еден среќен и хармоничен живот заедно со нивната ќерка Џерен и …

error: Содржината е заштитена!