Почетна / Телевизија / По тој на Алфа, „згасна“ и програмскиот водич на веб страната на Телма

По тој на Алфа, „згасна“ и програмскиот водич на веб страната на Телма

Доколку сакате да се информирате што се емитува во тековниот ден или седмица на телевизија Телма преку нејзиниот официјален веб сајт во делот на Програма, тогаш дефинитивно сте ја погрешиле адресата. На порталот на Телма веќе одреден период нема никаква информација за програмскиот водич на телевизијата.

Празно како и на веб сајтот на Алфа. Програмските водичи на овие две национални телевизии (повторуваме НАЦИОНАЛНИ) на нивните веб страни очигледно никој жив не ги ажурира.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тотал ТВ ја исклучи Канал 5 од понудата, прочитајте зошто

Oд четвртокот, 10 ноември 2022 година, националната Канал 5 телевизија не е дел од програмската …

error: Содржината е заштитена!