Почетна / Телевизија / Што има ново во телевизија 24 Вести

Што има ново во телевизија 24 Вести

 

Македонската специјализирана телевизија 24 Вести пред неколку денови распиша конкурс за нова презентерка, а веќе денес добивме информација дека потрагата е завршена успешно. Вестите на оваа телевизија од денеска ги презентира Сања Почивалец, но тоа не е единствената новост во 24-ка.

Имено, од вчера во функција е новото студио за дебатни емисии, а се подготвува и нов визуелен идентитет на вестите, заедно со новото студио и новата програмска шема која наскоро треба да стартува, известуваат од телевизијата.

Фотографиите се од вчерашната емисија „24 Анализа“ со Анета Додевска.

 

 

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмска шема на Телма за период од 30.01.2021 до 05.02.2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 30.01 2021 – 05.02 2021 САБОТА  30.01.2021 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!