Почетна / Филм / Неделна вечер на Телма со Никол Кидман во психолошки трилер

Неделна вечер на Телма со Никол Кидман во психолошки трилер

Вечерва, 24 септември 22.15 часот, Телма – “Пред да заспијам” (Before I go to sleep), мистериозен психолошки трилер од 2014 година

Четириесетгодишната Кристин Лукас се буди во кревет со маж кој не го познава, во непозната куќа. Мажот објаснува дека тој е нејзиниот сопруг Бен и дека таа претрпела оштетување на мозокот од сообраќајна несреќа десет години пред тоа. Кристин се буди секое утро без сеќавање на нејзиниот живот од раните дваесетти години наваму.

Кристин добива третман од д-р Наш, невролог во локална болница, кој и обезбедува камера за да ги снима нејзините мисли и напредок секој ден, и ѝ се јавува секое утро за да ја потсети да го гледа видеото во камерата. Наскоро, таа почнува да ја открива вистината за себе.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историскиот трилер „Земја од соништата“ празнично на Телма

Во 1930-тите Тексас за време на депресијата, Јуџин Еванс живее со својата мајка и сестра …

error: Содржината е заштитена!