Почетна / Забава / Најголемите музички артисти и диџеи на едно место – Охрид 2019

Најголемите музички артисти и диџеи на едно место – Охрид 2019

Бидете дел од големиот концертен спектакл што ќе се случува ова лето во Охрид. Од 1 до 4 август бидете таму и навремено набавете си влезници за спектаклот. Ви го презентираме OHRID CALLING 2019 – LINE UP:

DAY 1: STEVE AOKI, HUGEL, MAURICE WEST, GALOSKI + opening act
DAY 2: NERVO, FEDDE LEGRAND, MARKUS SCHULZ, OLLY JAMES + opening act
DAY 3: VINI VICI, KUNGS, BLASTOYZ, BART BMORE + opening act
DAY 4: ROBIN SCHULZ, SUNNERY JAMES & RYAN MARCIANO, MARTIN JENSEN, BRUNO MARTINI + opening act

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петар Грашо со трет концерт со симфониски оркестар во Скопје

Концертите на Петар Грашо предизвикаа огромен интерес кај македонската публика како за никој досега, барањата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!