Почетна / Филм / „Месец на детски филмови“ во Центарот за култура во Кичево

„Месец на детски филмови“ во Центарот за култура во Кичево

Од денеска до 28 октомври, во Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево, секоја сабота ќе се прикажуваат детски европски филмови во рамки на настанот „Месец на детски филмови“.
Настанот го организира Центарот за култура „Кочо Рацин“ од Кичево, а стартува со проекција на детскиот јапонски филм „Мираи“ во режија на Маморо Хосода, со превод на македонски јазик. Истиот ден следи филмот „Патешествието на принцот“ со превод на албански јазик и со превод на македонски јазик. Филмовите се наменети за деца над осум години.

Предвидено е да бидат прикажани вкупно шест детски филмови.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историскиот трилер „Земја од соништата“ празнично на Телма

Во 1930-тите Тексас за време на депресијата, Јуџин Еванс живее со својата мајка и сестра …

error: Содржината е заштитена!