Почетна / Филм / Историската драма „An american affair“ (2008) петочки на МТВ 1

Историската драма „An american affair“ (2008) петочки на МТВ 1

Вашингтон 1963 година. Кубанската криза е завршена и претседателот Кенеди успешно ги надминува првите значајни проблеми во политичката кариера. Од друга страна, тринаесетгодишниот Адам Стафорд (Камерон Брајт) се соочува со тинејџерски проблеми и се вљубува во сосетката, триесетгодишната преубава уметница Кетрин Кесвел (Гретчен Мол).

Таа била во врска со претседателот, а нејзиниот поранешен сопруг е агент на ЦИА. Кетрин го најмува младиот Адам да работи во нејзината градина и тие стануваат пријатели. Но многу брзо ќе бидат вмешани во сериозна афера.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!