Почетна / Забава / (ФОТО) Списанието КОМПЛЕТНА го прослави 20-годишниот јубилеј

(ФОТО) Списанието КОМПЛЕТНА го прослави 20-годишниот јубилеј

 

Родендените се слават во друштво на најблиските, а околу 300 најблиски вчеравечер (1 јуни) присуствуваа на роденденската забава на списанието КОМПЛЕТНА.

 

 

Во присуство на голем број пријатели, колеги, соработници и познати личности, во Музејот на македонската борба, списанието КОМПЛЕТНА го одбележа јубилејот – 20 години од издавањето на првиот број. Во опуштена атмосфера, со сите свои гости, се присетија на почетоците и на сите убави приказни од изминатите две децении.

 

 

Потоа ги дувнаа свеќичките на роденденската торта и, како што ни рекоа, си посакаа уште многу години успешна работа, а најавија и нови изненадувања за сите свои читатели, од септември. 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова композиција на Тадиќ и Холцверт инспирирана од „Поступано оро“

Светски познатиот гитарист и композитор Мирослав Тадиќ со виолинистката Ивет Холцварт неодамна ја промовираше композицијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!