Почетна / Забава / (ФОТО) Списанието КОМПЛЕТНА го прослави 20-годишниот јубилеј

(ФОТО) Списанието КОМПЛЕТНА го прослави 20-годишниот јубилеј

 

Родендените се слават во друштво на најблиските, а околу 300 најблиски вчеравечер (1 јуни) присуствуваа на роденденската забава на списанието КОМПЛЕТНА.

 

 

Во присуство на голем број пријатели, колеги, соработници и познати личности, во Музејот на македонската борба, списанието КОМПЛЕТНА го одбележа јубилејот – 20 години од издавањето на првиот број. Во опуштена атмосфера, со сите свои гости, се присетија на почетоците и на сите убави приказни од изминатите две децении.

 

 

Потоа ги дувнаа свеќичките на роденденската торта и, како што ни рекоа, си посакаа уште многу години успешна работа, а најавија и нови изненадувања за сите свои читатели, од септември. 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Луксузниот бренд ,,Елена Лука” го носи својот гламур во Њујорк!

Десетгодишниот јубилеј означува една нова ера за етаблираниот моден бренд Елена Лука и македонската мода …